Przedsiębiorcze dzieci

Zapraszamy nauczycieli i osoby pracujące z dziećmi w wieku 4-7 lat do wzięcia udziału w szkoleniu "Przedsiębiorcze dzieci".

Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z treścią i sposobami realizacji autorskiego programu "Przedsiębiorcze dzieci". Został on stworzony w 2014 roku przez trenerów Fundacji Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Pilotaż programu przeprowadzono w 10 grupach przedszkolnych. Więcej informacji o zrealizowanym pilotażu można znaleźć pod linkiem: http://www.frd.org.pl/programy/przedsiebiorcze-dzieci-2014/.

W opinii nauczyciele jest on nowatorską, wartościową i ciekawą propozycją pracy z dziećmi. Na podstawie wyników ewaluacji pilotażu Program poszerzono o kilka kolejnych tematów. W ostatecznej wersji "Przedsiębiorcze dzieci" to 15 scenariuszy w 4 blokach, które dotyczą następujących tematów:

* poznajemy się, sklep, sprzedajemy-kupujemy, reklama i promocja, przepis na sukces, zarabiamy na sukces, smakujemy sukces, pieniądze, w banku, oszczędzamy, pożyczamy, podatki, co chcę zmienić w swojej okolicy?, działamy - zmieniamy, świętujemy.

Scenariusze ułożone są tak, by stopniowo dostarczały dzieciom doświadczeń budujących wiedzę osobistą i rozwijających umiejętności potrzebne do kolejnych działań.

Metodyka zaproponowana w programie opiera się na podejściu projektowym. Charakteryzuje się dużą autonomią dzieci w wyborze kierunków działań, wspólnym z dziećmi planowaniem pracy, ich silnym zaangażowaniem w działania oraz pracą głównie w większych lub mniejszych grupach zadaniowych.

Cele szkolenia:

  • poznanie autorskiego programu "Przedsiębiorcze dzieci" - jego treści (układu tematów, proponowanych scenariuszy, metod, technik pracy, na których oparte są scenariusze);

  • przećwiczenie wybranych elementów scenariuszy, zwłaszcza tych, w których wykorzystane są autorskie rozwiązania metodyczne;

  • poszerzenie wiedzy uczestników w zakresie ekonomii i przedsiębiorczości;

  • refleksja nad własnymi postawami, które mają wpływ na kształtowanie dyspozycji przedsiębiorczości u dzieci.

Efekty szkolenia:

Wiedza nauczycieli:

* o celach, treści i przebiegu programu "Przedsiębiorcze dzieci";

* o możliwościach poznawczych dzieci w wieku 4-7 lat w kontekście zadań proponowanych w programie "Przedsiębiorcze dzieci".

Umiejętności nauczycieli:

* realizacji programu "Przedsiębiorcze dzieci";

* stosowania metod i technik pracy proponowanych w programie "Przedsiębiorcze dzieci";

* ewaluacji pracy z dziećmi w Programie;

* planowania razem z dziećmi wspólnej pracy w Programie.

Wzmacniane dyspozycje nauczycieli:

* przedsiębiorczości;

* kreatywności;

* podejścia projektowego w pracy z dziećmi.

Odbiorcy szkolenia:

  • nauczyciele wychowania przedszkolnego, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej,
  • wychowawcy świetlic, bibliotekarze, animatorzy i osoby pracujące z dziećmi w wieku 4 - 7 lat.

Czas trwania szkolenia: 16 godzin dydaktycznych (2 spotkania po 8 godz. dyd. lub 1 spotkanie 10 godz. dyd i 2 spotkanie 6 godz. dyd.)

Trenerzy prowadzący: autorki Programu

Metody pracy szkoleniowej: warsztaty umiejętności, mini - wykład.

Materiały dla uczestników: program "Przedsiębiorcze dzieci", mini-słowniczek ekonomiczny, propozycje gier i zabaw związanych z tematami programu, lista książek i gier dla dzieci na temat edukacji ekonomicznej i przedsiębiorczości.

Cena/osoba: 250 zł + 23% VAT

Pobierz: formularz zgłoszeniowy

Zobacz: zasady udziału w szkoleniach Instytutu Komeńskiego

Osoby zainteresowane uczestnictwem w szkoleniu proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 531 826 666 lub pisząc na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

KOMPETENTNE PRZEDSZKOLAKI

NEWSLETTER

Strona główna | O nas | Księgarnia | Trenerzy | Kalendarium | Konferencje | Kontakt | Szkolenia | Newsletter